X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
Telefon : 0850 480 89 39   E-Mail :info@nossi.net
>
WordPress Seo Ayarları Nasıl Yapılır?

WordPress Seo Ayarları Nasıl Yapılır?

WordPress Seo Ayarları Nasıl Yapılır?

Kişiler web siteleri ya da blog sitelerinin dünyaca ünlü arama motorları tarafından tespit edilmesini ve en üst sıralarda yer almasını istemektedir. Bu işlemi yapmak da Seo ayarlarını doğru bir şekilde uygulamaktan geçmektedir. Seo açısından çok popüler olan ve açık kaynak kodlu bir yazılım olan WordPress’in Seo ayarlarını iyi bir şekilde yaparak web sitesinin çok daha iyi bir şekilde insanlara ulaşmasını sağlamak mümkün hale gelebilir. Bunun için Seo ayarlarını en iyi şekilde yapmak gerekmektedir. Seo ayarlarını iç ve dış olarak iki başlıkta toplamak mümkündür.

İç Seo Ayarları

 • WordPress tabanlı bir site kurduktan sonra slogan, site başlığı ve anahtar kelimelerini düzenlemek gerekmektedir. Admin panelinde yer alan aarlar kısmından genel seçeneği tıklanır ve site başlığı, slogan gibi alanlar doldurulur.
 • Yazıların arama motorlarının üst kısımlarında yer alabilmesi için kalıcı bağlantı ayarlarını yapmak gerekmektedir.
 • Güncellemeleri özenli bir şekilde takip etmek oldukça önemlidir. WordPress sürümünü ve kullanılan eklentileri güncel bir şekilde tutmak, site açısından oldukça değerlidir.
 • Seo eklentisi kurmak birçok açıdan oldukça kolaylıklar getirmektedir. Ücretli ya da ücretsiz birçok farklı Seo eklentisi sayesinde oldukça kolay işlemler yapmak ve sitenin index ve hit sayısını arttırmak mümkündür.
 • Site haritası oluşturulur ve arama motorlarının botları yönlendirilmiş olur.
 • Ping servisleri kullanmak arama motorlarında hızlı bir şekilde inde almak anlamına gelmektedir.

Dış Seo Ayarları

 • Çeşitli link çalışmaları ile sitenin arama motorları tarafından üst sıralarda tutulması sağlanabilmektedir. Alexa değerlerinde ciddi bir yükseltme mümkün olabilir.
 • Tanıtım yazısı çalışmaları yaparak anahtar kelimeleri sitede tanıtmak mümkündür.
 • Arama motorlarına kayıt yaptırılarak yine sitenin üst sıralarda yer alabilmesi sağlanmaktadır. Sitenin hitini arttıracak en temel adımlardan bir tanesi olmaktadır.
 • Sitelerin hızlı bir şekilde hit ve index alabilmesi için imleme yapmak oldukça mühimdir. Sosyal medya hesaplarında yapılan imlemeler sayesinde ciddi bir topluluğa erişmek ve sitenin index sayısını arttırmak mümkün hale gelmektedir.
 • Dizin kaydı yapılarak arama motorlarının siteyi sık sık ziyaret etmesi sağlanabilir. Yapılacak olan dizin kaydı sayesinde Google gibi büyük arama motorlarının siteyi sık sık ziyaret etmesi mümkün hale gelir.
Top